Ubytování v Tatrách

Vzájemnými návštěvami vznikla nabídka přátel ze Slovenska na možnost ubytování v lokalitě Belianských Tater. Belianské Tatry jsou samostatným horským útvarem na východě Vysokých Tater a jsou velice vhodné k odpočinku v krásné přírodě, turistickým výletům do hor, lyžování, jakož i k výletům do nedalekého 12 km vzdáleného polského města Zakopane, které je centrem zimních sportů a turistického ruchu jak v zimě, tak i v létě a dalšího okolí. V Zakopanem  a Popradu se nachází moderní aquapark s wellness centrem.

Obec Ždiar se nachází na okraji Belianských Tater, na mezinárodní silnici nedaleko polské hranice. Je typickou podhorskou vesnicí, svoji polohou vhodnou pro veškeré výše uvedené činnosti. Nachází se zde lyžařské centrum s několika vleky a naučná stezka pro turisty. Svou typickou rázovitou pohodou zve mnoho návštěvníků k rekreaci i sportování.

Patrová „dřevěnice“ kolegy Jozefa Pitoňáka je původní stavbou ze začátku 20. století. Je zachovávána v původním stavu. Přistavěná část domu je z hlavního pohledu nepostřehnutelná a budovaná podle původního stylu. Stejně tak je zachované vybavení domu, aby zde zůstal duch historie. Když už jsme u duchů, dřevěnice se nachází v bezprostřední blízkosti hřbitova a kostelíka. Podle majitele se občas nějaký duch i mihne.

V domě je připraveno ubytování pro osm osob ve dvojlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Z pochopitelných důvodů je ubytování vhodné zejména pro nekuřáky. Samozřejmostí je zahrada s venkovním posezením a ohništěm (pozor na duchy).

Další otázky rádi odpovíme a domluvíme případné ubytování.

Zdiar8_2 Zdiar7_2 Zdiar6_2 Zdiar5_2 Zdiar4_2 Zdiar3_2 Zdiar1_2